Bralne značke na OŠ Brusnice

Na šoli izvajamo branje za različne bralne značke:

ŽUPANČIČEVA BRALNA ZNAČKA (mentorice: Vesna Podlesnik in razredne učiteljice 1. – 5. r.)

Učenci morajo  prebrati 4 knjige ( primerne za njihovo starost), od katerih je ena lahko tudi pesniška zbirka, iz katere se naučijo tri pesmi na pamet. O vsebini se pogovorijo z razredničarko (1. – 5. razred) in s knjižničarko (6. – 9. razreda). Ob zaključku dobijo učenci vsake triade posebno mapo, v katero dajo vsako leto drugačno priznanje. Tisti, ki so vseh 9 let opravili Župančičevo bralno značko, so ZLATI BRALCI in dobijo posebna spominska priznanja, gredo pa tudi na prireditev v Novo mesto, ki jo organizira DPM Mojca. Na zaključno slovesnost bralne značke povabimo različne ustvarjalce (pesnike, pisatelje, ilustratorje…)

TRDINOVA BRALNA ZNAČKA (mentorica: Vesna Podlesnik)

Šola je ob 120-letnici (1996/1997) začela branje za Trdinovo bralno značko. Zanjo morajo učenci prebrati 4 leposlovna dela. Ob zaključku dobijo učenci posebna priznanja, ki jih je oblikovala in izdelala naša šola.

EKOBRALNA ZNAČKA (mentorici: Vesna Podlesnik in Darja Fink)

1. triada 2. triada 3. triada
Učenci morajo prebrati eno ali dve knjigi s priporočilnega seznama. Učenci morajo prebrati najmanj eno knjigo s priporočilnega seznama in predstaviti članek iz časopisa oz. revije z ekološko vsebino. Učenci morajo prebrati najmanj eno knjigo s priporočilnega seznama in strokovno obdelati članek iz časopisa oz. revije z ekološko vsebino.

Ob zaključku dobijo učenci potrdilo o opravljeni eko bralni znački.

ANGLEŠKA BRALNA ZNAČKA (mentorice: Vesna Podlesnik, Jasna Ilić, Barbara Gajski, Tadeja Deželan)

Učenci morajo prebrati določeno število knjig v angleščini in do konca meseca maja opraviti bralno značko. Po opravljeni bralni znački dobijo posebna priznanja.

NEMŠKA BRALNA ZNAČKA (mentorica: Darja Šinkovec)

Iz priporočilnega seznama morajo učenci prebrati določeno število knjig v nemškem jeziku in o vsebini poročati mentorici Darji Šinkovec. Ob zaključku dobijo učenci posebna priznanja.

BRALNA ZNAČKA ZA ODRASLE (mentorica: Vesna Podlesnik)

V šolskem letu 2010/2011 smo ob 50- letnici bralne značke  uvedli tudi bralno značko za odrasle, pri kateri lahko sodelujejo vsi zaposleni delavci naše šole. Preberejo štiri knjige ter označijo oceno knjige. Ob zaključku bralne značke  dobijo sodelujoči posebna interna priznanja.